بازی شکل ساز در خراسان جنوبی

آراد تویز جهت رفاه حال مشتریان گرامی، اقدام به فروش عمده و اینترنتی بازی شکل ساز در خراسان جنوبی نموده است. شما در هر کجایی از استان خراسان جنوبی می توانید این بازی را به صورت عمده خریداری نمایید؛ فقط کافی است با کارشناس فروش بازیهای فکری تماس بگیرید.

این بازی از جمله بازیهای مناسب دبستانی ها، می باشد. درک مفهوم شکل و طرح، ارتباط اشکال و اندازه ها، یادگیری اصول طراحی اشکال، تقویت مهارت چشم و دست ورزی از جمله اهداف آموزشی این بازی است. این اهداف آموزشی موجب انتخاب این بازی در بسیاری از کودکستانها و دبستانها شده است.

شما نیز اگر خواهان خرید عمده بازی شکل ساز در خراسان جنوبی می باشید، با کارشناس فروش سایت تماس بگیرید.

روش بازی شکل ساز

بازی شکل ساز را به سه روش می توان انجام داد. در ادامه به بیان این روشها می پردازیم:

1ـ ساخت شکلهای متنوع

1ـ ساخت شکلهای متنوع

در روش اول، می توانیم شکلهای متنوعی بسازیم. مجموعه شکل های متنوعی مانند وسایل، حیوانات، میوه ها و اشکال هندسی و … به وسیله بازی شکل ساز، ساخته می شوند.

2ـ مسابقه دوز شکلها 

بازی شکل ساز
بازی شکل ساز

این روش بازی، یک سرگرمی دو نفره می باشد. در اصل بازی با یک مسابقه همراه می شود. به این صورت که هر نفر یک شکل را انتخاب کرده و با استفاده از کشهای رنگی در جدول قرار می دهد. در پایان هرکس که بتواند شکلش را در یک راستای افقی، عمودی و مورب در کنار هم چینش کند برنده بازی می باشد.

3ـ سودوکوی شکلها

بازی شکل ساز
بازی شکل ساز

روش سوم نوعی سودوکو محسوب می گردد. این روش بازی در بالا بردن مهارت سودوکو و ریاضی، بسیار مفید است.

در این روش بازی با استفاده از کارت معمای اشکال، کودک باید بتواند سه شکل متفاوت را در یک راستای عمودی و افقی چینش نماید، به گونه ای که شکلی در ردیف ها تکراری نباشد.

توضیح بازی شکل ساز

بازی شکل ساز از جمله ابزارهای آموزشی دانش‌آموزان دبستانی محسوب می گردد. این بازی از یک صفحه با میخ‌های پلاستیکی، کش‌های بازی و کارت‌های نمونه تشکیل شده است.

دانش‌آموز پس از قرار دادن کارت نمونه پیش روی خود باید پس از مشخص کردن جایگاه دقیق شکل‌ها، با کش‌هایی که در اختیار دارد همان نمونه را روی تخته‌ی بازی ایجاد کند. 

علاوه بر الگوها، دانش‌آموزان امکان خلق کردن شکل های متعدد دیگر را نیز دارند. این بازی به گونه ای طراحی شده است که می‌توان مفاهیم مختلف ریاضی و هندسه، از تفاوت اشکال گرفته تا شکل‌های متقارن و … را به کودکان آموزش دهد.

فایده بازیهای دستی مانند شکل ساز

بازی شکل ساز
بازی شکل ساز

بازی فکری شکل ساز، یک بازی دستی و شبیه ساخت کاردستی است. بنابراین این بازی علاوه بر فواید آموزشی که پیش از این گفته شد، دارای فواید بازیهای دستی و کاردستی نیز می باشد. در ادامه به این فواید اشاره می شود:

1ـ کمک به رشد خلاقیت

ساختن شکل، خصوصاً شکلهای خلاقانه، به رشد خلاقیت کمک می نماید. به جهت این کار، کودکان را تشویق کنید و آنها را در معرض نمایش قرار دهید. از ارزیابی بیش از حد آنان خودداری نمایید.

بسیاری از خانواده ها برای سرگرم کردن فرزندانشان به تکنولوژی روی می آورند. بیشتر آن ها فواید انجام هنر و کاردستی ها را فراموش کرده اند. توجه نمایید که ساخت کاردستی، بسیار مهم است. تکنولوژی را جایگزین آن ننمایید.

2ـ افزایش مهارت های حرکتی و ارتباطی

کار دستی نیاز به استفاده از دست ها به طور هماهنگ دارد. همزمان با این که باید ذهن نیز به کار گرفته شود. انجام این دو در کنار یکدیگر باعث می شود که فرزند شما بتواند در ذهن و دست خود هماهنگی ایجاد کند.

3ـ افزایش اعتماد به نفس

کودکان تمایل دارند که خودشان را برای هر چیزی که در اطرافشان اتفاق می افتد، نشان دهند. آن ها دوست دارند که در انجام امور سهمی داشته باشند. پس وقتی که از مهارت طبیعی خود استفاده می کنند، یعنی این که توانسته اند خودی نشان دهند و به دیگران ثابت کنند که توانمند هستند. در نتیجه اعتماد بنفس آن ها در نشان دادن افکار، نظرات و تمایلات در آینده نیز افزایش می یابد.

هنر و کاردستی احساس بزرگ بودن را در کودکان به وجود می آورد. انگار که چیزی را به دست آورده اند و در نتیجه این موضوع باعث افزایش عزت نفس و اعتماد بنفس در آن ها می شود که در آینده نیز با آن ها همراه خواهد شد.

4ـ ارتقاء مهارتها

بازی شکل ساز به کودکان اجازه می دهد تا طرحهای ذهنی خود را بسازند. این عمل به کودکان می آموزد که چگونه مهارتهای خود را ارتقا دهند. البته در کنار این بازی می باید، از ساخت کاردستی نیز بهره ببرید.

5ـ افزایش ارتباط بین چشم ها و دست ها

کاردستی اغلب به دستان و چشمان تیز نیاز دارد. زمانی که کودک شروع به ساخت کاردستی می کند، کم کم می تواند این ارتباط و این سرعت و هماهنگی را بین چشمان و دستان خود افزایش دهد. در نتیجه در انجام امور دیگر نیز موفق تر عمل خواهد کرد.

بازی شکل ساز تمرینی است تا دستها و چشمها هماهنگ شوند.

آراد تویز بهترین عمده فروش بازی فکری در سراسر کشور:

فروش بازی فکری در استان یزد، فروش بازی فکری در استان همدان، فروش بازی فکری در استان هرمزگان، فروش بازی فکری در استان مرکزی، فروش بازی فکری در استان مازندران، فروش بازی فکری در استان لرستان، فروش بازی فکری در استان گلستان، فروش بازی فکری در استان کهگیلویه و بویراحمد، فروش بازی فکری در استان کرمانشاه، فروش بازی فکری در استان کرمان، فروش بازی فکری در استان کردستان، فروش بازی فکری در استان قم، فروش بازی فکری در استان قزوین، فروش بازی فکری در استان فارس، فروش بازی فکری در استان زنجان، فروش بازی فکری در استان سیستان و بلوچستان، فروش بازی فکری در استان خراسان شمالی، فروش بازی فکری در استان خوزستان، فروش بازی فکری در استان سمنان، فروش بازی فکری در استان خراسان رضوی، فروش بازی فکری در استان خراسان جنوبی، فروش بازی فکری در استان چهارمحال و بختیاری، فروش بازی فکری در استان تهران، فروش بازی فکری در استان بوشهر، فروش بازی فکری در استان ایلام، فروش بازی فکری در استان البرز، فروش بازی فکری در استان اصفهان، فروش بازی فکری در استان اردبیل، فروش بازی فکری در استان آذربایجان غربی، فروش بازی فکری در استان آذربایجان شرقی، فروش بازی فکری در استان گیلان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.