با استفاده از نوشیدنی انرژی زا نوریکسو شکمی تخت به خود هدیه دهید

طبق گزارش اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد (SAMHSA)، میزان کافئین موجود در یک قوطی یا بطری نوشیدنی انرژی زا می تواند از 80 میلی گرم تا بیش از 500 میلی گرم باشد.

برای مقایسه، یک فنجان 5 اونس قهوه حاوی حدود 100 میلی گرم کافئین است.

نوشیدنی انرژی زا نوریکسو بسیار متنوع می باشد.

مانند نوشابه، نوشیدنی های انرژی زا نیز سرشار از قند هستند.

به عنوان مثال، یک قوطی 250 میلی لیتری ردبول حاوی حدود 27.5 گرم شکر است.

مطالعات متعدد نشان داده اند که نوشیدنی های انرژی زا می توانند پیامدهای منفی برای سلامتی داشته باشند.

به عنوان مثال، مطالعه‌ای در سال 2013 که توسط Medical News Today گزارش شد، نشان داد که نوشیدنی‌های انرژی‌زا عملکرد قلب بزرگسالان سالم را تغییر می‌دهند، در حالی که مطالعه دیگری مصرف نوشیدنی انرژی‌زا را با سایر رفتارهای ناسالم مانند سیگار کشیدن مرتبط دانست.

اما نوشیدنی‌های انرژی‌زا بعد از مصرف دقیقاً با بدن چه می‌کنند؟

نوشیدنی انرژی زا

بر اساس اینفوگرافیک، کافئین در عرض 10 دقیقه پس از مصرف یک نوشیدنی انرژی زا وارد جریان خون می شود و باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود.

طی 15 تا 45 دقیقه بعد، سطح کافئین در جریان خون به اوج خود می رسد.

در نتیجه، فرد احساس هوشیاری بیشتری می کند و تمرکز بهتری را تجربه می کند.

کافئین یک داروی حیله گر است که به طور موقت مسیرهای آدنوزین [یک ماده شیمیایی که در احساس خستگی ما دخیل است] را مسدود می کند و به شما کمک می کند و در عین حال به مولکول های «احساس خوب» در مغز – مانند دوپامین – اجازه می دهد تا با سهولت بیشتری آزاد شوند.

دکتر استوارت فریموند، متخصص ارتباط علمی و پژوهشگر مواد غذایی، به دیلی میل گفت: شما احساس هوشیاری بیشتری دارید و نسبت به خودتان احساس بهتری دارید.

بر اساس اینفوگرافیک، تمام کافئین ظرف 30 تا 50 دقیقه پس از مصرف یک نوشیدنی انرژی زا جذب می شود و کبد با جذب قند بیشتر در جریان خون به این موضوع پاسخ می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.