بهترین بازی فکری برای بزرگسالان

احتمالاً تبلیغات شرکت‌های مختلف را دیده‌اید که ادعا می‌کنند اسباب بازی خیلی زیاد یا برنامه‌های آموزش مغز آنها بهترین راه برای حفظ سلامت مغز شما با افزایش سن است.

بازی های فکری

معلوم شد که دانشمندان در مورد مشروعیت این ادعاها اختلاف نظر دارند.

در سال 2014، دو گروه مخالف از دانشمندان با نامه هایی استدلال کردند: 1) عدم وجود مبنای علمی برای اثربخشی آموزش مغز – و 2) شواهد فراوان برای “اثر آموزش مغز” وجود دارد .

بنابراین اگر حتی گروه‌های بزرگی از دانشمندان نمی‌توانند موافق باشند، چگونه می‌توانیم بفهمیم که بازی‌های مغزی می‌توانند به شما کمک کنند تا ماده خاکستری خود را کاملاً عملکردی نگه دارید؟

همانطور که من در مورد این پست تحقیق کردم، چیزی که بارها و بارها دریافتم این است: بازی های تمرین مغز ممکن است موثر باشند، اما سایر فعالیت های شناختی نیز موثر هستند .

کلید حفظ سلامت مغز با افزایش سن، یادگیری مداوم چیزهای جدید است.

بازی برای مغز می تواند یک راه سرگرم کننده (و موثر) برای درگیر نگه داشتن مغز شما باشد. بنابراین بیایید به بهترین بازی های تمرین مغز نگاه کنیم، چه چیزی آنها را عالی می کند و چگونه می توانید برخی از این بازی های تمرین مغز را به صورت رایگان دریافت کنید.

ما همه آنها را به دسته‌هایی تقسیم می‌کنیم، از جمله بازی‌های آنلاین و آفلاین، و همچنین برنامه‌های آموزش مغز مورد علاقه ما (و چند بازی ویدیویی نیز).

20 بهترین بازی فکری برای بزرگسالان (بر اساس دسته)

اگر می‌خواهید استیون هاوکینگ یا آلبرت انیشتین بعدی باشید، بازی‌های تمرین مغز و بازی‌های تقویت حافظه شما را به آنجا نمی‌رسانند.

با این حال، وقتی نوبت به حفظ سلامت مغز شما در سنین بالا می‌رسد، ترکیب و تطبیق بازی‌های زیر می‌تواند تنها یک بلیت باشد.

وقتی بازی آسان شد، به یادگیری نحوه بازی کردن یک چیز جدید بروید – و مغز خود را سالم و حافظه خود را قوی نگه دارید.

بیایید با سبد اسباب بازی حصیری و پازل هایی که به احتمال زیاد به صورت آنلاین پیدا می کنید شروع کنیم.

بازی و پازل (آنلاین)

بازی ها و پازل های زیر می توانند به تقویت حافظه کاری شما کمک کنند. آنها اغلب شامل فکر کردن یک یا دو قدم (یا بیشتر) جلوتر از حرکت بعدی شما هستند.

سودوکو

سودوکو یکی از محبوب ترین بازی های آنلاین آموزش مغز است. بازی های فکری سودوکو

کنکن

KenKen خود را “پازل هایی که شما را باهوش تر می کنند” می نامد. سایت آنها شامل پازل های آنلاین رایگان و همچنین بازی های ریاضی و اعداد است.

این پازل های رایگان از طریق وب سایت KenKen ، برنامه های iOS و Kindle و به عنوان بخشی از صفحه پازل نیویورک تایمز در دسترس هستند .

Tricky Test 2™: مغز نابغه؟

Tricky Test 2™ یک بازی IQ رایگان است که شما را به چالش می کشد تا بفهمید که آیا “مغز نابغه” دارید یا خیر.

این شامل مجموعه‌ای از بازی فکری و راه‌حل‌هایی است که برای فریب شما طراحی شده‌اند – این پازل‌ها هم از طریق فروشگاه App و هم از طریق Google Play در دسترس هستند .

چپ در مقابل راست: بازی های مغزی برای آموزش مغز

چپ در مقابل راست برای آزمایش آگاهی، سازگاری، بازتاب، استدلال، دقت و صبر شما طراحی شده است.

بازی‌های رایگان آموزش مغز برای کمک به آزمایش مغز خود گنجانده شده است – و این برنامه از طریق Google Play ، اپ استور و آمازون در دسترس است. در حالی که برنامه رایگان است، خریدهای درون برنامه ای ارائه می شود، از جمله گزینه اشتراک VIP که به شما امکان می دهد به همه 49 بازی دسترسی داشته باشید.

یک مغز ساعت

A Clockwork Brain “مجموعه ای از بازی های سرگرم کننده و چالش برانگیز است که به طور خاص برای آزمایش حافظه، توجه، مهارت، زبان و استدلال طراحی شده است.”

هر یک از پازل ها دارای دشواری تطبیقی ​​برای درگیر نگه داشتن مغز شما هستند و در فروشگاه App و Google Play و همچنین از طریق فروشگاه مایکروسافت در دسترس هستند.

در مرحله بعد، بیایید به برخی از اشکال کلاسیک تمرین مغز که در دنیای فیزیکی موجود است نگاهی بیندازیم.

شما رایگان: یک دوره خصوصی با برگه تقلب برای تبدیل شدن به یک استاد حافظه، شروع از صفر.

بازی های فکری برای بزرگسالان (آفلاین)

در حالی که گزینه‌هایی برای بازی بیشتر این نوع بازی‌ها و پازل‌ها به صورت آنلاین یا روی دستگاه شما وجود دارد، ممکن است بخواهید به شکل‌های سنتی آن پایبند باشید.

چرا؟ از آنجایی که جنبه اجتماعی بازی ها آنها را قدرتمندتر می کند – با دور هم جمع شدن با یک دوست (یا چند نفر) می توانید عامل سلامت مغز را تقویت کنید.

بیایید با یک بازی کلاسیک برای افراد باهوش شروع کنیم.

شطرنج

وقتی به بازی های چالش برانگیز و پیچیده فکر می کنید، شطرنج احتمالاً یکی از اولین بازی هایی است که به ذهنتان خطور می کند. گری کاسپاروف، بابی فیشر، (و حتی دیپ بلو) … برخی از بهترین بازیکنان تمام دوران ثابت می کنند که شطرنج یک بازی استراتژی و تمرکز است.

بازی شطرنج به تمرین حافظه کاری شما کمک می کند و عملکرد اجرایی مغز شما را هنگام برنامه ریزی و استراتژی بهبود می بخشد. همچنین تصمیم گیری سریع را بهبود می بخشد و در عین حال تمرکز شما را افزایش می دهد.

جدول کلمات متقاطع

هنگامی که صحبت از به حداقل رساندن زوال شناختی به میان می آید، جدول کلمات متقاطع به عنوان راه حل اصلی معرفی شده اند. این پازل ها به رشد مهارت های حافظه و توجه و همچنین افزایش تسلط (توانایی یافتن کلمات) کمک می کند.

مانند همه بازی‌ها و پازل‌هایی که امروز به آنها می‌پردازیم، اگر پازل‌ها بیش از حد آسان به نظر می‌رسند، احتمالاً زمان آن رسیده است که به یک کار هوشمندانه دیگر روی بیاورید. برای مثال، اگر معمولاً جدول کلمات متقاطع آمریکایی بازی می‌کنید، ممکن است سعی کنید به سبک بریتانیایی (مخصوصاً کلمات متقاطع مرموز آنها) تغییر دهید تا مهارت‌های واقعی خود در حل معما و معما را آزمایش کنید.

مهم نیست سطح دشواری آنها، جدول کلمات متقاطع به عنوان تشویق کننده تقلب شناخته می شوند اما اگر تقلب کنید، تمرین مغزی که فکر می کنید انجام نمی دهید!

بازی های فکری جدول کلمات متقاطع

پازل های اره منبت کاری اره مویی

آیا می خواهید حافظه کوتاه مدت خود را درگیر کنید ؟ پازل های اره منبت کاری اره مویی ممکن است فقط بلیط باشند. مغز شما باید رنگ‌ها و شکل‌های متعدد را مرتب کند و هر چه قطعات پازل بیشتر باشد، مغز شما باید سخت‌تر کار کند. حتی وقتی روی یک قطعه پازل در شکاف درست کلیک می کنید، دوپامین دریافت می کنید.

برای افزودن یک چالش متفاوت به مونتاژ پازل خود، قطعات را ورق بزنید و سعی کنید پازل را بدون هیچ یک از سرنخ های طراحی حل کنید. عکس تراکتور اسباب بازی و انواع بازی ها را می توانید در سایت خرید مشاهده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.