مجموعه ایران بازی شما را به خرید بهترین انواع بازی فکری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات اسباب بازی از ایران

انچه دراین مقاله می خوانید

چرا صادرات اسباب بازی؟بررسی صنعت تولید اسباب بازی در جهانسرانه استفاده از اسباب بازی در کشور آمریکاصنعت تولید اسباب بازی در کشور ایراندرآمد حاصل از صادرات اسباب بازیاسباب بازی ایرانیتأثیر انیمیشن در صادرات اسباب بازی سود تجاری تولید اسباب بازیجنبه های اقتصادی و فرهنگی تولید اسباب بازی
بازی کودکان

صادرات اسباب بازی از ایران، یکی از راه های کمک به اقتصاد کشور است. به همین منظور آراد تویز اقدام به صادارت انواع اسباب بازی و بازی فکری به کشورهای همسایه نموده است.

تجارت و صادرات اسباب بازی، پیوستن به مسیر تجاری سود آوری است که برای بسیاری از پیشروان و متفکران اقتصادی بسیار جذاب و لذت بخش است. در این راه کافیست به نیاز بازار توجه داشت.

چرا صادرات اسباب بازی؟

صادرات اسباب بازی از ایران
صادرات اسباب بازی از ایران

قبل از هر صحبتی در زمینه تولید و صادرات اسباب بازی بهتر است بگوییم، اسباب بازی در پرورش روح و روان کودک بسیار تاثیر گذار است. بازی با انواع اسباب بازی می تواند زمینه باز شدن فکر در همان ابتدای کودکی فرزندانتان باشد. در زمان تهیه ی اسباب بازی باید با نگاهی عمیق تر از طرف والدین اسباب بازی هایی برای کودکان تهیه شود که در سمت و سو گرفتن زندگی و افکارش در مسیر مثبت تاثیر گذار باشد.

سوال اینجاست که با توجه به اینکه اسباب بازی یکی از عناصر مهم در رشد کودک است در ایران و جهان چگونه تهیه می شود و تولید و عرضه آن به چه صورت می باشد؟

بررسی صنعت تولید اسباب بازی در جهان

صادرات اسباب بازی از ایران
صادرات اسباب بازی از ایران

تولید اسباب بازی در جهان به یک صنعت مهم تبدیل شده است. این صنعت در سال های گذشته رشد بسیار زیادی داشته است.

این صنعت در جهان و طی سال های گذشته با بازاری حدود 90 میلیارد دلار، توانسته خود را به عنوان یکی از صنعت ها و منابع درآمد بسیار قوی جای دهد. آمارها نشان می دهد که سرانه خرید اسباب بازی در جهان برای هر کودک سالانه چیزی بین 60 الی 100دلار می باشد.

سرانه استفاده از اسباب بازی در کشور آمریکا

می توان گفت که صنعت تولید اسباب بازی صنعتی مهم و کاربردی در اقتصاد دنیا می باشد. به عنوان شاهد این ادعا به تحقیقات انجام شده در ABC2World استناد می نماییم. این تحقیقات در آمریکای شمالی سرانه استفاده از اسباب بازی و خرید اسباب بازی تقریبا نیمی از سرانه خرید اسباب بازی در کل جهان است. در راستای همین تحقیقات چین به عنوان بزرگترین صادر کننده در زمینه صادرات اسباب بازی به کل جهان شناخته شده است.

صنعت تولید اسباب بازی در کشور ایران

صادرات اسباب بازی از ایران
صادرات اسباب بازی از ایران

مانند بسیاری از کشورها در ایران نیز صنعت تولید اسباب بازی رو به پیشرفت است. در دهه 90 با کاهش 50 درصدی واردات محصولات خارجی، تولید کنندگان داخلی تولیدات خود را افزایش داده اند. با این افزایش تقریبا راه ورود کالاهای خارجی را به داخل کمتر شد. در صورت ادامه این رشد و با یک برنامه ریزی دقیق علاوه بر بی نیازی به واردات این محصول، زمینه ی صادرات اسباب بازی را به کشور های دیگر را می توان فراهم ساخت.

درآمد حاصل از صادرات اسباب بازی

تأمل در واردات و صادرات اسباب بازی این نکته را نشان می دهد که این صنعت یک صنعت بسیار درآمد زا است. کشور چین این صنعت را در اختیار خود قرار داده و به کشورهای زیادی که خواستار خرید اسباب بازی می باشند، صادرات فراوانی دارد. به طوری که می توان گفت درآمد این مهم برای چین از درآمد نفتی کشور ایران بیشتر است.

در این چند ساله همانطور که گفته شد ایران هم رشد بسیار خوبی در تولید اسباب بازی داشته است و می توان گفت قادر است که حداقل نیاز بازار داخلی خود را در این زمینه تامین کند.

اسباب بازی ایرانی

اسباب بازی ایران دارای کیفیت بالایی است. از طرفی قیمت این اسابا بازیها مناسب است. همین امر موجب علاقه مندی کشورهای همسایه به واردات اسباب بازی از ایران شده است.

در کنار توجه به سور اقتصادی صادرات اسباب بازی، می توان به مسائل فرهنگی نیز توجه نمود.

تأثیر انیمیشن در صادرات اسباب بازی

رشد صنعت اسباب بازی، در هرکشور با تولیدات انیمیشن و برنامه کودک مرتبط است. در ایران هم برنامه هایی مانند رستم سهراب، کلاه قرمزی، دارا و سارا و… میان مردم و کودکان بیشتر مورد توجه قرار گرفته و شناخته شده. از این رو می توان شخصیت های  مربوط را به صورت عروسکی ساخته و وارد بازار نمود.

سود تجاری تولید اسباب بازی

تولید اسباب بازی می تواند بسیار در آمد زا باشد. بر اساس آمار تولید اسباب بازی سومین صنعت در آمدزای جهان می باشد که این نشان از اهمیت والای آن دارد.

لازم است که به این صنعت بیش از پیش اهمیت داده شود. این امر برای بسیاری از تولید کنندگان، بازاری بکر و سود آور است که می توانند با تولیدات و صادرات اسباب بازی های بومی، هم اشتغال ایجاد کنند و هم از سود سرشار این صنعت بهره ببرند.

جنبه های اقتصادی و فرهنگی تولید اسباب بازی

چنانچه ما بخواهیم از لحاظ فرهنگی به این مقوله نگاه کنیم؛ امروزه رشد بسیار خوبی در صنعت تولید و صادرات اسباب بازی در کشور ایران مشاهده می شود. چه ارزنده است که با تولیدات شخصیت های استوره ای و تاریخی کشور ایران مانند عروسک ها و شخصیت های کارتونی رستم و سهراب و این قبیل کالاها را صادر کنیم. با این کار علاوه بر انتقال فرهنگ غنی و تاریخ ایران، از تولید کنندگان ایران حمایت کرده و کودکان جهان را با تاریخ و تمدن ایرانی بیشتر آشنا کنیم.

نام مدیریت مجموعه

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: نام مدیریت

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120000000

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: test@

instagram icon اینستاگرام: test@

email icon ایمیل: email@gmail.com

مجموعه ایران بازی شما را به خرید بهترین انواع بازی فکری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید