مجموعه ایران بازی شما را به خرید بهترین انواع بازی فکری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چرا صادرات اسباب بازی به ترکیه

انچه دراین مقاله می خوانید

بازار تولید و فروش اسباب بازی در ترکیهآشنایی با نمایشگاه اسباب بازی ترکیه TUYAPتولید اسباب بازی در ترکیه:بازار صادرات اسباب بازی به ترکیهنکات مهم در صادرات به ترکیهوضعیت عمومی ترکیه  ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی مردم ترکیه  ترکیه از نظر جغرافیا، سیاست و تاریخ  اقتصاد ترکیه  چگونگی تجارت ترکیه با جهان و ایران  بیشترین صادرات ترکیه بیشترین واردات ترکیهکالاهای وارداتی به ترکیه  واردات ترکیه از ایران فهرست کالاهای صادراتی ایران به ترکیهصادرات اسباب بازی به ترکیهسایت اسباب بازی دخترانه و پسرانه صادراتی ایرانیقیمت اسباب بازی در بازار کشورصادرات انواع اسباب بازی درجه یک از ایران به ترکیه
صادرات اسباب بازی از ایران

با وجودی که کشور ترکیه خود تولید کننده اسباب بازی می باشد، چرا صادرات اسباب بازی به ترکیه مورد بحث قرار می گیرد؟ اصولاً این کار بیهوده نیست؟

برای پاسخ به این سؤال شما را به خواندن ادامه این مبحث توصیه می نمایم.

بازار تولید و فروش اسباب بازی در ترکیه

کشورهای همسایه ایران و ترکیه در خیلی از موارد شبیه یک دیگر هستند، از لحاظ جمعیتی تقریبا در یک سطح هستند. هر دو علاقه دارند تولیداتی صنعتی داشته باشند. هر دو نیز مشکلات اقتصادی دارند، در ادامه با بازی بین همراه باشید تا صنعت اسباب بازی ترکیه را از جهات مختلف بررسی کنیم.

کشورهای کمی در خاورمیانه هستند که اسباب بازی تولید می کنند. میتوان گفت تنها ترکیه و ایران هستند که به صورت جدی اسباب بازی تولید میکنند بقیه کشورهای خاورمیانه عمدتا وارد کننده بوده و فاقد صنعت تولید اسباب بازی هستند. ترکیه به دلیل فقدان منابع طبیعی همچون گاز و نفت احتیاج دارد که صنایع خود را توسعه دهد از این جهت فعالانه تر نسبت به ایران در این زمینه فعال است، در سفری که به اتفاق چند تولیدکننده اسباب بازی ایرانی از یک نمایشگاه اسباب بازی در ترکیه داشتیم ارزیابی نسبی از صنعت اسباب بازی در ترکیه داشتیم، اسم نمایشگاه tuyap است که  در سال 2019 سال دوم برگزاری آن بود. برگزارکنندگان سعی داشتند که نمایشگاه را به سمت بین المللی شدن سوق دهند.

آشنایی با نمایشگاه اسباب بازی ترکیه TUYAP

این نمایشگاه که به صورت بین المللی است. اکثر شرکت کنندگان ترک هستند. فقط چند تا کشور در این نمایشگاه غرفه دارند. تقریبا نیمی از شرکت کنندگان نیز واردکننده اسباب بازی هستند و برندهای اروپایی و آمریکایی را نمایندگی می کنند.

برخی نیز وارد کننده اسباب بازی چینی هستند. تقریبا 50 غرفه بوده که تولیدکننده ترک می باشند. با بررسی آنها میشد اینطور نتیجه گیری کرد که شباهت های زیادی بین صنعت اسباب بازی ایران و ترکیه وجود دارد، تولید کننده های ترک نیز غالبا اسباب بازی پلاستیکی ساده همچون ماشین و دیگر اسباب بازی مشابه ایرانی را تولید میکنند

یکی از شرکت های ترک که شباهت زیادی به برندهای ایرانی دارد DEDE نامیده می شود. این شرکت محصولات مشابه اسباب بازی های ایرانی تولید میکند. برخی تولیدکننده های ترک مواد اولیه را از ایران خریداری میکنند.

تولید اسباب بازی در ترکیه:

همانطور که در بخش قبلی این مقاله توضیح دادم، مواد اولیه تولیدات اسباب بازی های پلاستیکی ترکیه از ایران وارد آن کشور میشود. از اینرو اسباب بازی های ساخت ترکیه از ایران گران تر هستند، با بررسی نمونه های مشابه متوجه شدیم که تقریبا اسباب بازی های تولید ترکیه 3 برابر ایران است از اینرو واردات اسباب بازی از ترکیه به نفع واردکنندگان اسباب بازی در ترکیه نیست:

1- به دلیل عدم داشتن مزیت رقابتی در زمینه کیفیت و مکانیزم

2- قیمت سه برابری اسباب بازی ها

بازار صادرات اسباب بازی به ترکیه

یکی از اقلام صادراتی، اسباب بازی است. صادرات این محصول، درآمد زیادی را نصیب کشورها می نماید. البته این کشورها برای این نوع صادرات برنامه ریزی کرده و تلاش فراوانی نموده اند.

برخی از کشورها از این راه درآمد بالایی کسب می نمایند. گاه این درآمد از درآمد نفتی ایران بالاتر می باشد.

از سوی دیگر، تولید اسباب بازی در ایران کیفیت بالا و قیمت تقریباً مناسبی دارد. همین امر موجب شده تا بتواند سهمی در بازار صادرات اسباب بازی به کشورهای منطقه داشته باشد.

نکات مهم در صادرات به ترکیه

پیش از اقدام به صادرات به کشور ترکیه باید مواردی را بدانیم در ادامه به این موارد اشاره می شود.

ترکیه می‌تواند یک مقصد تجاری مهم برای کالاهای ایرانی محسوب شود. کیلومترها مرز زمینی مشترک بین دو کشور نیز شرایط لازم را برای این کار فراهم آورده است. در این مقاله ضمن اشاره مختصر به وضعیت عمومی این کشور، صادرات ایران به ترکیه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.نکاتی که قبل از صادرات به ترکیه باید بدانیم

وضعیت عمومی ترکیه

ترکیه کشوری که سال‌هاست در میانه اروپایی یا آسیایی بودن قرار دارد. شکی نیست که این کشور توانسته یکی از کشورهای موفق در منطقه خاورمیانه به لحاظ اقتصادی باشد.

ترکیه بدون اتکا به درآمد نفتی توانسته به یکی از تاثیرگذارترین قدرت‌های اقتصادی منطقه تبدیل شود. بسیاری از سرمایه‌گذاران، تجار و بازرگانان مطرح دنیا با این کشور دادوستد داشته و به آنجا سفر می‌کنند.

برای ایرانیان نیز ترکیه از دیرباز تاکنون یک مقصد مهم گردشگری، مسافرت و دادوستد بوده است. خصوصا در سالیان اخیر که بسیاری از ایرانی‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری در ترکیه از جمله سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و مستغلات آن کرده‌اند.

این موارد تماما نشان می‌دهد که ترکیه می‌تواند یک مقصد مهم تجاری برای کالاهای ایرانی محسوب شود. کیلومترها مرز زمینی مشترک بین دو کشور نیز شرایط لازم را برای این کار فراهم آورده است.

در این مقاله ضمن اشاره مختصر به وضعیت عمومی این کشور، صادرات به ترکیه از ایران را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

 ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی مردم ترکیه 

مردم ایران اغلب به علت سفرهای متعدد به ترکیه با فرهنگ و ویژگی‌های اجتماعی مردم این کشور به خوبی آشنا هستند. ایران و ترکیه دارای اشتراکات فرهنگی، تاریخی و اجتماعی بسیار قابل توجهی هستند که این اشتراکات می‌تواند تسهیل‌گر روند تجارت بین دو کشور باشد.

علی‌رغم اکثریت این کشور ترک‌تبار هستند، اما اقلیت‌های قومی و مذهبی از علویان و کردها نیز در آنجا ساکن هستند که اشتراکات بیشتری با ایرانیان دارند. همسایه غربی ایران بیش از 83 میلیون نفر جمعیت داشته و از این حیث بازار مصرفی بزرگی برای کالاهای صادراتی ایران محسوب می‌شود.

جدول زیر نشان‌دهنده وضعیت جمعیت‌شناختی و فرهنگی ترکیه در سال 2018 است. 

ویژگی‌های جمعیت‌شناختیویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی
جمعیت 83 میلیون و 900 هزار نفر دین اصلی اسلام اهل تسنن 
جمعیت مردان و زنان به ترتیب 49.37 و 50.63 درصداقلیت‌های قومی و مذهبی کردها و علوی‌ها
جمعیت شهری 75 درصدزبان رسمی ترکی استانبولی 
جمعیت روستایی 25 درصدشهرهای مهم آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، وان، دیاربکر 
بیشترین جمعیت سنی 25 تا 54 ساله (42 درصد) پول رایج لیر 

 ترکیه از نظر جغرافیا، سیاست و تاریخ

 ترکیه از نظر جغرافیایی، یکی از بهترین‌ موقعیت‌ها را دارا می باشد. همین مساله بر روی شکوفایی اقتصادی و تجاری آن تاثیرگذار بوده است. این کشور از معدود کشورهایی بوده که بخشی از آن در قاره اروپا و بخش دیگری در قاره آسیا واقع شده است.

ترکیه سال‌هاست که تلاش می‌کند به عضویت اتحادیه اروپا درآید. اگرچه بخش کوچکی از ترکیه اروپایی است، اما این مساله تاثیر خوبی بر اقتصاد و روابط تجاری آن گذاشته است. از شهرهای اروپایی ترکیه می‌توان به استانبول، چورلو، تکیرداغ و ادیرنه اشاره کرد.

ترکیه با کشورهای ایران، گرجستان، ایالت خودمختار نخجوان، ارمنستان، بلغارستان، یونان، سوریه و اقلیم کردستان عراق همسایه است. همسایه غربی ایران با چندین دریای مهم و استراتژیک ارتباط دارد که شامل دریای سیاه، مرره، اژه و مدیترانه است. آب‌وهوای معتدل و پرباران باعث سرسبزی و رونق کشاورزی و گردشگری در ترکیه شده است. 

به لحاظ سیاسی نیز نوع حکومت در این کشور به صورت ریاستی بوده و دارای یک پارلمان اثرگذار است. احزاب مختلفی در ترکیه فعال هستند که برخی از آنها اسلام‌گرا، ناسیونالیست، ملی‌گرا و سکولار هستند.

ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای منطقه و آسیایی ساختار حکومتی دموکراتیک‌تری دارد. اقتصاد برای این کشور اهمیت بسیار زیادی داشته و بسیاری از روابط سیاست خارجی خود را بر پایه مباحث اقتصادی شکل داده است.

روابط سیاسی ترکیه با ایران علی‌رغم فراز و نشیب‌های تاریخی، اما وضعیت باثبات و پایداری دارد. این کشور با بسیاری از همسایگان خود از جمله عراق، سوریه، یونان و ارمنستان مشکلاتی در خصوص خطوط مرزی و سیاسی دارد.

علی‌رغم آنکه برای سالیان متمادی احزاب سکولار و لائیک قدرت را در دست داشتند، اما در سالیان اخیر قدرت در دست احزاب اسلام‌گرا بوده که به ارتباط سیاسی و تجاری بیشتر با ایران منجر شده است. 

 ترکیه کنونی محل تشکیل بسیاری از امپراطوری‌های بزرگ بوده است. بخش شرقی امپراطوری روم یا همان امپراطوری بیزانس در ترکیه کنونی مستقر بود. بعد از آنها به مرور قبایل ترک از آسیای مرکزی به این منطقه کوچ کرده و قدرت را به مرور زمان در دست گرفتند.

آنها توانستند امپراطوری عثمانی را تشکیل دهند که برای مدت بسیار طولانی بر بخش‌های مختلفی از خاورمیانه و آسیا حکمرانی می‌کرد. این امپراطوری با حمله بریتانیا در جنگ جهانی اول از هم پاشید و فردی به نام آتاتورک توانست پایه‌های حکومت کنونی ترکیه را بنیان نهاد. از آن زمان روند صنعتی شدن و پیشرفت اقتصادی ترکیه به سرعت پیش رفت. 

 اقتصاد ترکیه 

 همسایه غربی ایران علی‌رغم نداشتن منابع نفتی و گازی اما توانسته اقتصاد خود را بسیار شکوفاتر از سایر کشورهای منطقه نگه دارد. اکثر شاخص‌های اقتصادی در ترکیه نشان‌دهنده وضعیت مناسب این کشور دارد.

اقتصاد این کشور مبتنی بر گردشگری و تولیدات صنعتی از جمله پوشاک است. این کشور همچنین به میزان قابل توجهی محصولات و تولیدات معدنی دارد.

ترکیه در حال حاضر به یکی از مراکز مهم تجاری و اقتصادی منطقه تبدیل شده و بسیاری از فعالان اقتصادی و تجاری از سراسر جهان از جمله ایران در آنجا حضور دارند. البته نباید نادیده گرفت که تنش‌های سیاسی چند سال اخیر در این کشور باعث افت شاخص‌های اقتصادی آن شده است.

جدول زیر وضعیت کلی اقتصاد ترکیه را در سال‌های 2018 و 2019 نشان می‌دهد. 

وضعیت اقتصادی توضیحات 
نرخ تورم 12 درصد
نرخ بیکاری 13.5 درصد
تولید ناخالص داخلی 766 میلیارد دلار 
سهم بخش کشاورزی، خدمات و صنعت از GDPبه ترتیب برابر 5.82، 54.26 و 29.47 درصد 
مهم‌ترین محصولات صنعتی خودرو، صنایع فلزی آهن و فولاد  
مهم‌ترین محصولات کشاورزیمرکبات و سبزیجات، پنبه، دانه‌های روغنی  
مهم‌ترین محصولات معدنیمس، جیوه، منیزیم و کروم 

 چگونگی تجارت ترکیه با جهان و ایران

 از آنجا که این کشور در حد فاصل قاره اروپا و آسیا قرار گرفته، بنابراین مسیر ارتباطی و ترانزیتی بسیاری از کشورهای دیگر و تجار آنها است. اهمیت این موضوع خصوصا برای ایران بسیار زیاد است.

ترکیه در واقع برای ایران حکم یک پل اتصال به اتحادیه اروپا و تجارت با کشورهای اروپایی را دارد. اتصال به آب‌های آزاد از چند نقطه به همراه مرزهای طولانی و گسترده، زمینه‌های تجارت آسان با ترکیه را فراهم کرده است.

ترکیه با بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی روابط تجاری گسترده داشته که گردشگری پررونق این کشور نیز به آن کمک کرده است. در بخش صادرات، این کشور توانسته بسیاری از کالاهای خود را به کشورهای اروپایی صادر کند.

این در حالی است که نیازهای وارداتی خود را بیشتر از کشورهای آسیایی وارد می‌کند. ایران نیز تجارت به نسبت خوبی را با همسایه غربی خود داشته و چیزی در حدود 3 درصد از نیازهای وارداتی آن را تامین می‌کند که این میزان می‌تواند بسیار افزایش پیدا کند.

 بیشترین صادرات ترکیه

 کشور ترکیه در سال 2018 حدود 168 میلیارد دلار کالا به کشورهای مختلف جهان صادر کرده که نسبت به سال قبل از آن حدود 7 درصد افزایش داشته است.

ترکیه حدود 57 درصد از کالاهای صادراتی خود را به کشورهای اروپایی و مابقی آن را بیشتر به کشورهای آسیایی صادر کرده است. این کشور یکی از مهم‌ترین کشورهای صادرکننده پوشاک و محصولات صنعتی در خاورمیانه و منطقه به شمار می‌رود. شرکاء صادراتی ترکیه

براساس آخرین آمارها ترکیه در سال 2018 حدود 168 میلیارد دلار کالا به کشورهای مختلف جهان صادر کرده است. 

 براساس آمارهای سازمان تجارت جهانی (WTO)، بیشترین حجم صادرات کشور ترکیه در سال 2018 به ترتیب به کشورهای آلمان (9.61 درصد)، انگلیس (6.61 درصد)، ایتالیا (5.69 درصد)، عراق (4.97 درصد)، آمریکا (4.95 درصد)، اسپانیا (4.59 درصد) و فرانسه (4.34 درصد) و برخی کشورهای دیگر صورت گرفته است.  

بیشترین واردات ترکیه

 اشاره شد که در بحث واردات کشورهای آسیایی سهم قابل توجهی از کالاهای وارداتی ترکیه دارند. البته باز هم برخی کشورهای اروپایی نظیر آلمان میزان قابل توجهی به ترکیه کالا صادر می‌کنند.

ایران نیز سهمی بیش از 3 درصد از تامین نیازهای وارداتی ترکیه دارد. نقشه زیر مهم‌ترین شرکاء وارداتی ترکیه در سال 2018 را براساس داده‌های سازمان تجارت جهانی (WTO) نشان می‌دهد. شرکاء وارداتی ترکیه

ایران در سال 2018 بیش از 3 درصد از نیازهای وارداتی ترکیه را تامین کرده است. 

 براساس آمارهای WTO، در سال 2018 ترکیه بیشترین میزان نیازهای وارداتی خود را به ترتیب از کشورهای روسیه (9.86 درصد)، چین (9.29 درصد)، آلمان (9.15 درصد)، آمریکا (5.55 درصد)، ایتالیا (4.55 درصد)، هندوستان (3.38 درصد)، فرانسه (3.32 درصد)  و ایران (3.11 درصد) و سایر کشورهای دیگر تامین کرده است.

کالاهای وارداتی به ترکیه 

در سال 2018 کشور ترکیه بالغ بر 223 میلیارد دلار کالا از سراسر جهان وارد کرده که بخشی از آن از کشورهای اروپایی و بخشی دیگر از کشورهای آسیایی و آمریکای شمالی بوده است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد که برخی از کالاها به صورت نسبی همواره جزء نیازهای وارداتی ترکیه به شمار رفته‌اند. طبیعی است که کشوری همانند ترکیه که از نبود منابع نفتی رنج می‌برد، بخش عمده‌ای از واردات خود را به آن اختصاص می‌دهد.

نمودار زیر مهم‌ترین کالاهای وارداتی ترکیه در سال 2018 را نشان می‌دهد.مهم‌ترین اقلام وارداتی ترکیه

نفت و سوخت‌های فسیلی یکی از نیازهای وارداتی مهم ترکیه به شمار می‌رود. 

 واردات ترکیه از ایران

 ترکیه با ایران دارای روابط تجاری مناسبی بوده و حتی بسیاری از شهروندان ایران تعطیلات آخر سال خود را در این کشور می‌گذرانند. در سالیان اخیر در کنار رشد مسافرت ایرانیان به ترکیه، سرمایه‌گذاری آنها در بخش املاک و مستغلات ترکیه نیز افزایش پیدا کرده است.

اما ایران نیز درصد قابل توجهی به ترکیه کالا صادر می‌کند که قبلا به آن اشاره شد. نمودار زیر وضعیت صادرات ایران به ترکیه طی سالیان اخیر را نشان می‌دهد. حجم واردات ترکیه از ایران

ترکیه در سال 2018 حدود 6.93 میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده است. 

 نمودار فوق نشان می‌دهد که در سال‌های 2011 و 2012 بیشترین میزان کالا از ایران به ترکیه صادر شده است. با این حال، این میزان در سال 2015 به شدت کاهش داشته و در سال 2016 به کمترین میزان خود رسیده است. هر چند که در سالیان بعد دوباره صادرات به ترکیه جهش پیدا کرده است. 

فهرست کالاهای صادراتی ایران به ترکیه

بررسی و مشاهده لیست کالاهای صادراتی ایران به ترکیه نشان می‌دهد که برخی از اقلام خاص به صورت میانگین و در اکثر سال‌ها در میان آن دیده می‌شود. مهم‌ترین این اقلام را می‌توان نفت و سوخت‌های فسیلی دانست.

با این حال، اقلام مهم دیگری نیز در میان آنها وجود دارد. لیست زیر برگرفته از داده‌های سازمان تجارت جهانی بوده که مهم‌ترین اقلام صادراتی ایران به ترکیه را به ترتیب و به ارزش دلاری نشان می‌دهد. 

 • 1: نفت، سوخت‌های فسیلی
 • 3: آلومینیوم 
 • 5: آهن و فولاد 
 • 7: انواع نخ 
 • 9: شیشه و محصولات شیشه‌ای 
 • 2: فلزی روی 
 • 4: انواع کود 
 • 6: مس 
 • 8: مواد شیمیایی آلی 
 • 10: محصولات پلاستیکی 

آمارهای فوق بیشتر براساس داده‌های جهانی است. این در حالی است که بررسی آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز داده‌های جالبی از آمار صادرات ایران به ترکیه می‌دهد.

ایران چهار گمرک مهم در مرز با ترکیه دارد که شامل گمرک بازرگان، گمرک خوی، گمرک سرو و گمرک رازی است. تجار و صادرکنندگان می‌توانند از طریق یکی از این گمرکات که همگی در استان آذربایجان غربی قرار دارند، با ترکیه داد و ستد داشته باشند.

اما آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که در سال‌های 97 و 98 مهم‌ترین اقلام صادراتی به ترکیه از ایران به قرار زیر بوده است: 

 • خرما
 • لوله و پروفیل 
 • انگور، سیب‌زمینی، کیوی، گل‌کلم، هندوانه و سایر محصولات
 • پلی اتیلن و پلی استیرن 
 • اوره 
 • انواع سنگ‌های ساختمانی 
 • انواع محصولات خوراکی و فرآورده‌های کشاورزی 
 • لوازم خانگی و آشپزخانه 
 • ورقه‌های آهنی و آلومینیومی 
 • ظروف ششه‌ای 

 علاوه بر محصولات فوق، کالاهای مختلف دیگری نیز از طرف تجار و بازرگانان کشورمان به ترکیه صادر می‌شود. بیشترین میزان کالاها در سال 98 به ترتیب از گمرکات تبریز، زنجان، منطقه ویژه پتروشیمی بندر امام خمینی، اراک، بندر امام خمینی، بازرگان و سایر گمرکات دیگر صورت گرفته است.

صادرات اسباب بازی به ترکیه

آرادتویز، مناسبترین سایت صادرات اسباب بازی به ترکیه را افتتاح کرد. اسباب بازی برای کودکان امری ضروری است، زیرا باعث می شود مغر کودکان به تکاپو بیفتد و در رشد جسمی و روحی کودکان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، همچنین باعث بهتر شدن آن ها در فعالیت ها مشارکتی خواهد شد. 

ایران در زمینه اسباب بازی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و اسباب بازی های خوبی را تولید می‌ کند و به کشور های گوناگون صادر می‌کند. یکی از آن کشور هایی که ایران اسباب بازی هایش را به آن صادر میکند ترکیه است.

ایران در زمینه صادرات اسباب بازی به ترکیه فعالیت خودش را سال ها پیش آغاز کرده و همچنان به آن ادامه می دهد. آرادتویز سایتی برای صادرات انواع اسباب بازی به ترکیه می باشد. به همین منظور همکاری نزدیکی با بازرگانان عزیز دارد.

سازندگان ایرانی در زمینه اسباب بازی پیشرفت خوبی داشتند و این اسباب بازی های متنوع و با کیفیت را به کشور های همسایه از قبیل ترکیه صادر می کنند. ما می توانیم تنوع بسیار زیادی را در کارهای آن ها مشاهده کنیم. 

قیمت صادرات اسباب بازی به ترکیه

سایت اسباب بازی دخترانه و پسرانه صادراتی ایرانی

انواع اسباب بازی دخترانه و پسرانه صادراتی ایرانی

هرچند ترکیه در زمینه اسباب بازی وضعیت خوبی دارد اما بالاخره کودکان در هر کجای جهان به اسباب بازی های متنوع احتیاج دارند. به همین منظور آرادتویز آمادگی همکاری با بازرگانان جهت صادرات انواع اسباب بازی به ترکیه را اعلام می دارد.

صادرات اسباب بازی به محدوده کوچکی محدود نمی شود. انواع مختلف اسباب بازی های دخترانه، پسرانه، فکری، بازی با اعداد و وسایل مورد نیاز برای گِل بازی و غیره صادر می شوند. 

قیمت اسباب بازی در بازار کشور

قیمت روز اسباب بازی در بازار کشور

اسباب بازی در بازار کشور تنوع بسیار بالایی دارد. در هر رنج قیمتی می توانیم اسباب‌ بازی های متفاوتی را ببینیم. 

قیمت اسباب بازی در ایران محدوده ثابتی ندارد و با توجه به جنس اسباب بازی و شرکت سازنده و کارایی آن قیمت متفاوتی را به خودش اختصاص می دهد که اگر توجه کرده باشید قیمت آن روی بسته بندی محصول درج شده است.

در زمینه فروش اسباب بازی سایت ما معتبر ترین و با تنوع ترین سایت هست و شما با کمی جست و جو متوجه آن خواهید شد. 

صادرات انواع اسباب بازی درجه یک از ایران به ترکیه

صادرات انواع اسباب بازی درجه یک از ایران به ترکیه

تولید داخلی اسباب بازی علاوه بر اینکه سود بالا و ارزش اقتصادی فراوان دارد مزایا های دیگری هم مانند اشتغال زایی و مطرح شدن در سطح جهانی دارد. با توجه به اطلاعات جهانی بیزینس در زمینه اسباب بازی مقام سوم را در تجارت های پر سود دارد. 

قیمت صادرات اسباب بازی به ترکیه متفاوت است و به چیز های مختلفی بستگی دارد و این قدر جزئی نمی شود راجب آن نظر داد مخصوصا با وضعیت اقتصادی الان. 

همان طور که گفته شد ایران در زمینه اسباب بازی پیشرفت خوبی داشته است و انواع مختلفی از اسباب بازی های درجه 1 را به کشور های مقابل از قبیل ترکیه صادر می کند.

نام مدیریت مجموعه

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: نام مدیریت

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120000000

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: test@

instagram icon اینستاگرام: test@

email icon ایمیل: email@gmail.com

مجموعه ایران بازی شما را به خرید بهترین انواع بازی فکری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید