چرا کودکان به بازی های فکری و پازل نیاز دارند؟

کودکان ساده‌تر از بازی‌هایی هستند که برای بزرگسالان طراحی شده‌اند و همچنین تغییری در یادگیری معمولی آن ایجاد می‌کنند. راه‌های زیادی برای گنجاندن بازی‌های بازی فکری در زندگی کودک یا دانش‌آموز شما وجود دارد، با استفاده از برنامه‌های موجود در تلفن هوشمند یا تبلت، جستجوی سریع آنلاین یا کتاب‌هایی پر از پازل‌ها و بازی‌های مختلف.

بازی‌های فکری به تحریک توانایی‌های شناختی کودک کمک می‌کند، و همچنین به او کمک می‌کند تا آرام بنشیند و روی یک کار متمرکز بماند. در ادامه بخوانید تا ببینید چرا کودکان به بهترین بازی های فکری به عنوان بخشی از روال یادگیری خود نیاز دارند.

این فرآیند تفکر را تیزتر می کند

بازی فکری اساساً یک پازل تفکر است که از منطق برای یافتن پاسخ استفاده می کند. اگرچه معما، پازل که آنها سعی در حل آن دارند ممکن است ساده باشد، اما برای حل آن باید فرآیند تفکر متفاوتی را پیاده سازی کنید. تفکر جانبی، یا حل مشکلات با رویکرد غیرمستقیم یا خلاق، اغلب مورد استفاده قرار می گیرد و به شما کمک می کند از زاویه ای متفاوت به یک راه حل برسید. از آنجایی که بازی‌های فکری برای کشش ذهن شما طراحی شده‌اند، تشویق می‌شوید که به روشی جایگزین فکر کنید، تمرینی که می‌تواند به کودکان در آینده کمک کند.

ذهن را تمرین می دهد

خرید بازی های فکری و آموزشی از فروشگاه اینترنتی ویززززز

سبد اسباب بازی حصیری

بازی های فکری و پازل ها ذهن را به روشی متفاوت از یادگیری معمولی تمرین می دهند. مانند هر عضله دیگری، ما برای فعال کردن مغز کودکان باید از ابزارهای گوناگونی استفاده نماییم، تا روی فرم نگه داریم و قدرت ذهنی آنها را حفظ کنیم و شروع از سنین پایین کمک می کند. حفظ یک ذهن تمرین‌شده می‌تواند به کارهای مدرسه، فعالیت‌های بدنی و توانایی تطبیق سریع‌تر با چیزهای جدید کمک کند. معمولا کودکان به بازی فکری جدید علاقه ایی بیشتر نسبت به نوع قدیم نشان داده اند، پخش انواع بازی های فکری و پازل به این امر کمک می کند و برای همه مناسب است. انجام معماها، سودوکو، جدول کلمات متقاطع، بازی یک نفره یا حل مکعب روبیک را امتحان کنید. انجام ترکیبی از بازی های فکری بهتر از یک بازی فکری است.

تمرکز را بهبود می بخشد

تمرکز و تمرکز چیزی است که همه کودکان خردسال با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، زیرا توجه کوتاه‌تر است. انجام یک بازی فکری یا پازل هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده، کودکان را تشویق می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری روی یک مشکل متمرکز بمانند تا زمانی که آن مشکل حل شود. یک بازی فکری که آنها می توانند در آن گم شوند به بهبود تمرکز کمک می کند، به خصوص اگر تعادل درست بین ساده و دشوار باشد. چیزی که خیلی آسان است به سرعت کنار گذاشته می شود و یک معما که خیلی سخت است می تواند خشم و بی میلی برای تلاش دوباره ایجاد کند. مطمئن شوید که هر بازی فکری ای که انتخاب می کنید مناسب سن و توانایی است و کودک را تشویق کنید که به بازی ادامه دهد.

خلاقیت را تحریک می کند

انواع بازی فکری و مزایای آنها برای تقویت ذهن و روابط اجتماعی - بازی دونه مرجع بازی فکری

همانطور که در بالا ذکر شد، بازی های فکری انواع زیادی دارد مانند تراکتور اسباب بازی بزرگ که بسیار مورد استفاده کودکان قرار می گیرد و نیاز به تفکر جانبی و یافتن راه حل های خلاقانه دارند. خلاقیت کودکان باید تشویق شود و یک بازی فکری می تواند به تقویت آن کمک کند. نیاز به تفکر خارج از چارچوب برای حل یک معما را می توان در سایر زمینه های یادگیری آنها از هنر گرفته تا نوشتن خلاق و همچنین بازی با دوستان خود به کار برد. در صورتی که به دانش آموز در یادگیری بهتر کمک کند، می توان از تفکر خلاق برای دروسی که قوانین سخت تری مانند ریاضیات و علوم دارند نیز استفاده کرد.

حافظه را بهبود می بخشد

بازی های فکری کودکان برای تقویت ذهن آنها بسیار مفید است، زیرا نقطه شروعی برای یادگیری و حفظ اطلاعات است. انجام پازل های مغزی که نیاز به حافظه خوب دارد، فعالیتی است که کودکان باید به آن ادامه دهند، زیرا مهارت هایی که برای یک بازی می آموزند می توانند در کارهای مدرسه، تست ها و آزمون ها در کلاس استفاده شوند. بهتر از همه، کودکان حتی متوجه نمی‌شوند که حافظه خود را با بازی‌های بازی فکری آموزش می‌دهند و آن را به یک فعالیت سرگرم‌کننده تبدیل می‌کنند که حس کار را ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.